Alçıpan Nedir ?

Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalar adı verilir.
Dış duvarları bitmiş binaların içinde her alanda kullanılabilmektedir. Asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

Neden Alçıpan?

  • Alçıpan’ ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.
  • Yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit  duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.
  • Esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.
  • Hafiftir, 1m boyaya hazır  bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.
  • Mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar,
  • Eviniz nefes alır. İçerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.
  • Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.
  • Bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.
  • Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

 

izmir alçıpan fiyatları, izmir alçıpan firmaları, asma tavan gıda çarşısı izmir, asma tavan fiyatları izmir alçıpan levha fiyatları izmir, asma tavan izmir, izmirde asma tavan yapan firmalar, asma tavan izmir buca

izmir asma tavan fiyatları, izmir alçıpan firmaları, asma tavan gıda çarşısı izmir, asma tavan fiyatları izmir alçıpan levha fiyatları izmir, asma tavan izmir, izmirde asma tavan yapan firmalar, asma tavan izmir buca

Dünyada Nasıl kullanılır?

İyi bir yapı, depreme ve yangına dayanıklı, ses ve ısı yalıtımı kurallarına uygun olarak yapılmış, işlevsellikle konforu uyum içinde bağdaştıran, içinde huzurlu ve güvenle yaşayabileceğimiz bir mekan sağlamaktadır.

Gelişmiş ülkelerdeki çağdaş konutların yapılanmasına bakıldığında hafif çelik ve ahşap konstrüksiyonlu yapılanmaya gidildiği gözlenmekte. Betonarme kolonlar, kirişler, tünel kalıp, hafif çelik ve ahşap konstrüksiyonlu yapı sistemine en uygun iç kaplama malzemesi Alçıpan‘dır. İskeleti sağlam ve doğru inşa edilen binalara esneklik ve hafiflik getirmektedir.

Modern yapılarda sıklıkla kullanılan modern konutlarda kullanılmaya en uygun iç cephe kaplama ürünüdür. Bu nedenle gelişmiş ülkelerde  konut, bina sektöründe vazgeçilemez bir konumdadır.

İhtiyaçlarınız için firmamızla iletişime geçebilir ve sizin için özel olarak hazırlanacak fiyat teklifimizi alabilirsiniz.