Karolam Asma Tavan Sistemleri

Karolam Asma Tavan Sistemleri; ön kısmının vinil, arka kısmının ise alüminyum folyo ile kaplanması sayesinde ses yalıtımdır. Tavan plakaları, nem dayanıklılığı ve kolay montajı ve temizlenebilir olması ile bakteri tutumunu engeller düzeydedir.
Piyasada karolam asma tavan olarak tanımlanan asma tavan sistemleri genellikle, karolardan, karolamlardan, akustik alçıpanlardan, taşyünü asma tavanlardan oluşmaktadır.

Çevre Köşebent adı verilen L profilleri çeşitli işlemlerden geçirilerek yan duvarlarda önceden belirlenmiş yerlere en fazla 60 cm aralıklarla monte edilir.

Karolam Asma Tavan Sistemleri Yalnız bu meselede hafife alınmaması gereken bir hususta tavanınız eğer betonarme ise çelik dübel kullanımız gerekliliğidir. Bu işlem esnasında ışıklandırma, ses sistemi gibi yapılması gereken tesisatlar olacaksa eğer taşıyıcı sistem ve askı çubuklarına takılmamasına dikkat etmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Karolam Asma Tavan Sistemleri Askı çubuklarıyla mesafe ayarlandıktan sonra üzerinde oynanabilinen çiftli yaylı maşa temel taşıyıcı ile askı çubukları, yaylı maşaya asılabilecek pozisyona getirilir ve asılır. Serbest montaj kısmında kısmi taşıyıcı profillerde 60×60 karolajı oluşturularak yapılmalıdır.

asma tavan izmir, asma tavan fiyatları izmir, izmirde asma tavan yapan firmalar, asma tavan gıda çarşısı izmir, banyo asma tavan izmir, karolam asma tavan fiyatları izmir, asma tavan izmir buca, asma tavan banyo

asma tavan izmir, asma tavan fiyatları izmir, izmirde asma tavan yapan firmalar, asma tavan gıda çarşısı izmir, banyo asma tavan izmir, karolam asma tavan fiyatları izmir, , Karolam Asma Tavan Sistemleri

Karolam, akustik alçıpanlar, karo, mineral taşyünü panallerinin montajları yapılırken konstrüksiyon terazisinin kontrolünün yapılmış olmasına çok dikkat edilmelidir. Taşıyıcılar arasında daima birbirlerine dik açı olmalıdır. Karolam Asma Tavan Sistemleri üzerinde olan maddelerin görünmemeleri için sıkı bir şekilde askı çubuklarının bağlanması gerekir.

Taşıyıcılar arasındaki uyum için hareketlenme olarak “L” şeklinde köşebent profiller her zaman belirlenemez. Konstrüksiyon ve alçıpan kütlesi durum bazlı oluşacak olaylar askı çubuğu mesafelerinin metrekareye düşen ağırlığa göre gelmesine önem gösterilir. Ve de kaldırılabilecek en büyük kütlelere göre aradaki mesafe tablodan verilir.
Yük hesabına dahil olacak olan diğer maddeler ise; yalıtım malzemeleri, armatürler gibi malzemelerdir.

Yapımda Dikkat Edilecek Durumlar
Ara ve ana taşıyıcaların üzerinde sabitlenen perforasyan kımına kot farkı saptanmayacak şekilde monte edilerek bağlanmalıdır. Temel taşıyıcı sistem, bina fonksiyonlarını göz önüne alarak L şeklinde köşebent profiline döşenmelidir. Profillerin kesişim noktalarında açık bulunmamasına önemle dikkat edilmesi gerekilir.

Yük sarkmalarını önlemek amaçlı askı çubuklarının bağları son derece sıkı olmalıdır. Karolam asma tavanların içerlerinde kesinlikle havalandırma boşluğu olmamasına dikkat edilmeli ve hava akımının bulunduğu yerlere önem verilmelidir. Havalandırma çıkışları mutlaka mazgallar ile yapılmalıdır, aksi takdirde tavan içinde sıkışma yapar.

Karolam Asma Tavan Kullanılırlığı Moduler karolam asma tavanlar, taşıyıcı sistemler sayesinde sistemin oluşturduğu plakaya rahat bir şekilde monte edilir. İhtiyaca göre tavan üstü bir tesisat sistemine kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlar.

Temizlik ve Nem Dayanımı
Ön yüzeylerindeki vinil kaplamalar ile hijyen ve kullanım kolaylığını bizlere sunarken arka tarafta alüminyum folyo yardımı ile nem yalıtımı yapar ve dayanıklılığını arttırır. Bu ön ve arka yüzey mikrop ve bakteri oluşumunu engeller.

Kullanım Bölümleri
Mutfaklar, okullar, hastaneler, laboratuarlar vb. temiz olması gereken mekanlar için ideal bir tercihtir.