Urla Alçıpan

Urla Alçıpan. Duvar veya asma tavan yapımında kullanılmak üzere alçıdan imal edilmiş iki tarafı kâğıt kaplı olan levhadır. Alçıpan(R) bir marka adı olmakla beraber gündelik dilde “kartonlu alçı levha” karşılığı olarak kullanılıyor. Hafif, yangına dayanıklı, ses yalıtkanlığı iyi bir malzeme olan alçı levha, istenilen biçimi alabilirliği, kolay ve çabuk uygulanabilirliği gibi nedenler ile inşaat ve dekorasyon işlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dmr Yapı Urla Alçıpan üzerine ustalaşmış bir firmadır. firmamız asma tavan ve tadilat üzerine cok iyi bir iş cıkarmaktadır. Biz DMR YAPI olarak asma tavan , alçıpan, tadilat, fayans, seramik, dekorasyon, ev dekorasyonu, ofis dekorasyonu ve mağaza dekorasyonu hizmeti vermekteyiz. İzmir ilinde asma tavan , alçıpan, tadilat üzerine tüm ilçelerimize hizmette sınır tanımıyoruz.İzmir alçıpan hizmetini siz değerli müşterilerimize temiz ve huzurlu bir ortam ile çalışmanızı sağlıyoruz. Alçıpan denildiğinde aklımıza tarihçesi gelmektedir. Yapı malzemesi olarak kartonlu alçı levhalar ilk kez 22 Mayıs 1894 tarihinde ABD’de Augustine Sackett’in aldığı patent ile ortaya çıkmıştır.

Alçıpan Bölme Duvar Çeşitleri

Urla Alçıpan bölme duvar uygulamada kullanılan malzemeye göre metal iskeletli, ahşap iskeletli olmak üzere ikiye ayrılır.

alçıpan plaka, alçıpan nedir, alçıpan koçtaş, alçıpan ölçüleri, alçıpan duvar uygulaması nasıl yapılır, alçıpan fiyatları, alçıpan fiyat listesi, alçıpan nasıl yapılır, Urla Alçıpan, çeşme Alçıpan

alçıpan plaka, alçıpan nedir, alçıpan koçtaş, alçıpan ölçüleri, alçıpan duvar uygulaması nasıl yapılır, alçıpan fiyatları, alçıpan fiyat listesi, alçıpan nasıl yapılır, çeşme Alçıpan, Urla Alçıpan

1. Urla Alçıpan Metal iskeletli alçıpan bölme duvar: Evler, işyerleri, hastaneler, oteller, konferans salonları, toplantı odaları gibi tüm mekanlarda kullanılabilir. Metal iskeletli Urla Alçıpan bölme duvarların; tek katlı, çift katlı, üç katlı, çift dikmeli konstrüksiyon, tek dikmeli konstrüksiyon gibi türleri vardır.
2.Urla Alçıpan Ahşap iskeletli alçıpan bölme duvar: Evler, işyerleri, hastaneler, oteller, konferans salonları, toplantı odaları gibi tüm mekanlarda kullanılabilir. Tek dikmeli konstrüksiyon (tek katlı kaplamaya da çift katlı kaplama) ve çift dikmeli konstrüksiyon seçenekleri bulunur.

Tek kaplama Urla Alçıpan duvar kalınlığı ortalama 7,5 cm’dir. Standart alçıpan ölçüleri 1,20 X 2,50 şeklindedir. Ortalama alçıpan ağırlığı metrekareye 9 – 9,5 kg, alçıpan kalınlığı ise 12,5 mmdir.

• Tek dikmeli konstrüksiyon – tek katlı kaplamanın alçı levha kalınlığı 12,5 mm
• Tek dikmeli konstrüksiyon – çift katlı kaplamanın alçı levha kalınlığı 12,5/ 15/ 18 mm,
• Tek dikmeli konstrüksiyon – üç katlı kaplamanın alçı levha kalınlığı 12,5 mm,
• Çift dikmeli konstrüksiyon – çift katlı kaplamanın alçı levha kalınlığı 12,5/ 15/ 18 mm,
• Tesisat duvarı çift dikmeli konstrüksiyon – çift katlı kaplama levha kalınlığı 12,5/ 15/ 18 mm,
• Emniyet duvarı tek dikmeli konstrüksiyon – üç katlı kaplama + çelik levha kalınlığı 12,5 mm,
• Fireboard tek dikmeli konstrüksiyon – tek katlı kaplama levha kalınlığı 20 mm,
• Yangın duvarı tek dikmeli konstrüksiyon – üç katlı kaplama + çelik levha kalınlığı 12,5 mm,
• Yangın duvarı tek dikmeli konstrüksiyon – çift katlı kaplama + çelik levha kalınlığı 15 mmdir.